by

Skóra pod oczami bardzo często zdradza nasz wiek. Mają na to wpływ różne czynniki, ale jednym z nich jest brak stosowania kremów pod oczy. Wiele przedstawicielek płci pięknej zapomina o nawilżaniu skóry pod oczami lub nawilża ją przy pomocy kremów, które nie są do tego celu przeznaczone.

Krem do twarzy nie nadaje się pod oczy!

Wiele kobiet popełnia błąd używając kremów do twarzy również jako kremów pod oczy. Oczywiście, istnieje pewna grupa kosmetyków, które nadają się zarówno do pielęgnacji twarzy jak i skóry pod oczami. Co do zasady jednak należy wyposażyć się w dwa rodzaje produktów kosmetycznych. Krem do twarzy, zwłaszcza ten przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, zawiera bardzo często emolienty oraz oleje roślinne. Jak zaś powszechnie wiadomo, oleje roślinne oraz emolienty mogą w nadmiarze obciążyć delikatną i wrażliwą skórę pod oczami. Dobrze jest więc przyjąć zasadę, że kremu do twarzy nie nakładamy na skórę pod oczami. W przeciwnym razie może stać się ona tłusta, a my możemy borykać się z opuchlizną. Trzeba też pamiętać o tym, że wiele kremów, zwłaszcza te z kwasami czy substancjami antytrądzikowymi zawiera w swoim składzie substancje, które mogą podrażnić wrażliwą skórę wokół oczu. Dlatego też należałoby zakupić krem dedykowany skórze pod oczami.

Krem do skóry pod oczami. Jaki wybrać?

Krem do pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami powinien posiadać odpowiednią ilość składników aktywnych. Nie może być ich zbyt wiele, bo krem będzie wówczas zbyt mocno obciążał wrażliwą skórę w okolicach oczu. Krem pod oczy powinien mieć również lekką konsystencję, dzięki czemu również nie będzie obciążał naszej skóry. Unikajmy więc produktów o treściwej formule, które wydają nam się po prostu za ciężkie. Ważne jest również to, aby w kosmetyku do pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami znajdowały się odpowiednie składniki aktywne. Warto zainwestować w produkt, który zawiera w swoim składzie ekstrakt z zielone herbaty czy z alg. Zielona herbata oraz algi morskie korzystnie wpływają na redukcję sinych cieni pod oczami. Należy zaś wspomnieć o tym, że sine cienie pod oczami są problemem większości kobiet. Najczęściej pojawiają się one na skutek zmęczenia, ale i niewłaściwej pielęgnacji. Zielona herbata może również pomóc zredukować opuchliznę, która bardzo często pojawia się po nieprzespanej nocy. W kremie do pielęgnacji wrażliwych okolic oczu powinny znajdować się również łagodne substancje nawilżające. Warto postawić na oleje roślinne, ale w umiarkowanej ilości. Zbyt duża ich ilość w kosmetyku może powodować wspomniane już wyżej obciążenie skóry. Kremów pod oczy warto poszukiwać w drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Ponadto, warto byłoby zwrócić uwagę na kosmetyki apteczne. Dermokosmetyki dostępne w aptekach zawierają w swoim składzie przebadane substancje o udowodnionej skuteczności. Sięgnijmy po nie zwłaszcza wtedy, gdy borykamy się z wyjątkowo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą wokół oczu. Jeśli nie wiemy jaki kosmetyk byłby dobry do pielęgnacji skóry pod oczami, zapoznajmy się z opiniami innych osób na temat konkretnych kosmetyków. Z pomocą może nam również przyjść ekspedientka pracująca w drogerii lub farmaceuta w aptece. Czasami mamy również możliwość skorzystania z darmowych próbek kosmetyków pod oczy. Jeśli mamy taką opcję, skorzystajmy z niej. Warto bowiem wiedzieć, czy kosmetyk jest dobry i działa, zanim zdecydujemy się na zakup jego pełnowymiarowej wersji.

Jak aplikować krem pod oczy, aby przyniósł oczekiwane efekty?

Krem pod oczy ma szansę przynieść oczekiwane rezultaty tylko wówczas, jeśli będziemy używać go w odpowiedni sposób. Oczywiście na samym początku warto wspomnieć o regularności oraz o systematyczności. Nie wolno zapominać o tym, że jednorazowe użycie kremu na niewiele się zda. Stosowanie kremu raz w tygodniu również nie przyniesie zbyt wielkich efektów. Warto pamiętać o używaniu kremu raz dziennie. Śmiało możemy to zrobić wieczorem. Przez noc skóra posiada bowiem lepszą zdolność absorbowania składników aktywnych zawartych w kosmetykach, Należy również pamiętać o tym, aby nie aplikować kosmetyku na skórę, która nie jest dostatecznie oczyszczona. Skóra okolic oczu musi zostać oczyszczona z wszelkich pozostałości makijażu, takich jak na przykład ślady po korektorze. Należałoby również mieć na uwadze usunięcie zanieczyszczeń pochodzących z innych zródeł. Sam płyn micelarny to za mało. Może on nie usunąć resztek kosmetyków. Dobrze byłoby mieć zatem na uwadze stosowanie żelu lub olejku oczyszczającego. Należy delikatnie spienić go w dłoniach i w sposób łagodny pozbyć się zanieczyszczeń okolic oczu. Następnie możemy nałożyć na skórę pod oczami krem dostosowany do jej potrzeb. Warto obserwować jak skóra reaguje na formułę kosmetyku. Jeżeli jest obciążona, nie musi to wynikać ze złej jakości kosmetyku. Może się bowiem okazać, że stosujemy zbyt dużą ilość kremu pod oczy, podczas gdy nasza skóra potrzebuje go znacznie mniej. Na opakowaniach znajdziemy zazwyczaj informację dotyczącą tego jaką ilość kosmetyku należałoby nakładać na skórę wokół oczu, aby móc spodziewać się rezultatów. Oczywiście, kosmetyk do pielęgnacji skóry pod oczami należy zawsze nakładać suchymi dłońmi, pozbawionymi wszelkich zabrudzeń.
Podsumowując wyżej zebrane rozważania, należy stwierdzić, że skóra pod oczami wymaga szczególnej dbałości. W przeciwnym razie szybko będą widoczne na niej pierwsze oznaki starzenia się w postaci zmarszczek czy utraty jędrności skóry. Dobrze jest więc stosować krem do pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami. Należy pamiętać o tym, że kremy do pielęgnacji skóry twarzy nie nadają się do nakładania pod oczy. Aby krem mógł zadziałać, należy aplikować go we właściwy sposób. Trzeba być również systematycznym i regularnym.