by

Domowe SPA. Czy słyszałeś o tym przyjemnym przedsięwzięciu. Jeszcze do niedawna to słowo praktycznie nie funkcjonowało w słowniku, obecnie z roku na rok jest coraz popularniejsze. Wielkie przedsiębiorstwa wykorzystują swoją fantazję i coraz chętniej poszukują wyszukanych form relaksu. Koszty bywają różne, jednak wciąż wiele osób się decyduje. Ośrodki korzystające z tego trendu zdobywają coraz większą grupę wielbicieli. W ten sposób można odpocząć, zrelaksować się, nabrać siły. A co w przypadku, gdy nie posiadamy funduszy i czasu na wyjazdy kilkudniowe? Jest na to rozwiązanie, nie pozostaje nic innego jak, domowe SPA.

SPA

Dla osób, które nie rozszyfrowały jeszcze skrótu to nic innego jak Sanitas per aquam, czyli zdrowie dzięki wodzie. Wiele osób zapewne się zastanawia na czym ten cały zabieg polega. Po co tyle szumu wokół tego rozwiązania? SPA to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, zapominamy o terminach, o kalendarzu spotkać, o stresie i nerwach, o wrednym szefie czy też hałaśliwej gromadce dzieci. SPA to strefa relaksu. A Tobie w jaki sposób się kojarzy? Może charakterystyczny zapach kosmetyków, relaksująca muzyka, odprężające kąpiele? Co Ci serce podpowiada? Dobrze, tylko w jaki sposób to wszystko osiągnąć u siebie w domu? Gdy nie posiadamy specjalisty pod ręką, wielkiego basenu z wodą i wielu innych atrakcji?
W domu
Nie obawiaj się, dla Ciebie też znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Oczywiście kluczowe miejsce to łazienka. Czy coś będzie Ci jeszcze potrzebne? Kosmetyki, aromatyczne świece, przytulne ręczniki, ulubiony szlafrok oraz czas wolny. Będzie go na pewno sporo, pod presja uciekającego dnia na pewno się nie zrelaksujemy.

Woda

Warto na początku wyjaśnić, skąd się pojawiło w ogóle takie pojęcie? Podstaw dzisiejszego SPA można poszukiwać w starożytności. Kąpiel to bardzo ważny element każdego dnia, z czasem przybrała ogromny wydźwięk, stała się prawdziwym rytuałem. Już nasi dziadkowie wędrowali do leczniczych kurortów, by nabrać siły do dalszych działań, odzyskać zdrowie i urodę. Termin SPA właśnie pochodzi z tego procederu, naukowcy uważają, że od nazwy belgijskiego miasta Spa, słynie ono z leczniczych działań gorących źródeł.
Zanim jednak napełnimy naszą wannę warto zwrócić uwagę na temperaturę wody. Kąpiel nie powinna być zbyt gorąca, 30 stopni Celsjusza jest wystarczające. Niższa temperatura pobudza nasz organizm, naczynia krwionośne w bardzo szybkim tempie się obkurczają, a po wyjściu z wody następuje ich rozszerzenie. Z drugiej strony za ciepła kąpiel może wywołać spadek ciśnienia krwi. Następnie, gdy już nasza wanna będzie napełniona pozostaje zanurzyć się w wodzie o oddać się chwili relaksu.

Peeling

To podobnie jak SPA, słowo peeling pojawiło się w naszym słowniku od niedawna. Polega na złuszczaniu naskórka w naturalny sposób. Ma za zadanie oczyścić naszą skórę, zabieg ten pozwala w szybszy sposób wchłonąć aktywne substancje z aplikowanych kosmetyków. Jednak to nie wszystko, masaż wykonywany w czasie peelingu pobudza krążenie, a tym samym odżywienie komórek naszego ciała. Jeśli chcesz całkowicie skorzystać z natury kosmetyki możesz wykonać samodzielnie, jednak dużo łatwiej i szybciej można użyć gotowego kosmetyku.
Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki? Ważny jest skład. Nieważne czy to sól czy płyn do kąpieli, liczy się zapach działanie nawilżające oraz cenne składniki jak algi, witaminę C, Kwasy owocowe, sól morską, proteiny pszeniczne, aminokwasy czy też glicerynę. W ciepłej wodzie nasz organizm ma możliwość wykorzystać kosmetyki w większości.

Co daje SPA

?
Lepsze samopoczucie, korzystniejszy wygląd. Odmłodzenie to to czego potrzebujemy, jednak nie wszystko pomoże ukryć relaksująca kąpiel. Zmarszczki, czy też cienie i worki pod oczami to symptomy, z którymi trzeba trochę intensywniej walczyć, stosując dodatkowe zabiegi.
Nawilżenie, to jeden z bardzo ważnych elementów przeprowadzanych zabiegów. Skóra staje się miękka, gładka, delikatna. Jednak ten etap to nie wszystko, urzekające zapachy, które wywołują w naszym organizmie pełne zamieszanie, jednocześnie wpływając korzystnie na nasze zmysły.
Domowe zabiegi piękności nie są gorsze od tych przeprowadzanych w profesjonalnych gabinetach. Ważne, by do tematu podejść poważnie i dostosować się do wszystkich wskazówek. Warto przeszukać szafy i odnaleźć coś, co dawno odeszło w niepamięć jak napar z rumianku czy lawendy. Podczas kąpieli należy zadbać o całe ciało, warto pamiętać o twarzy i włosach. Warto pomyśleć nad maseczką, która pod wpływem temperatury wchłania się szybciej do naszego organizmu.
W internecie można odnaleźć wiele naturalnych propozycji. Każdy znajdzie coś dla siebie, swój ulubiony zapach, czy też stały rytuał. Trzydziestominutowa kąpiel to marzenie niejednej pani, czasem warto sobie pozwolić na chwilę relaksu. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie będziemy musieli zwolnić tempo, odciąć się od niechcianego stresu, nawału pracy.
Czy jesteś przygotowany na domowy odpoczynek? Rezerwacja czasu jest kluczowym punktem, bez pośpiechu, bez dzwoniącego telefonu. Nasze ręce, nogi, ciało, twarz, włosy potrzebują odstresować się, potrzebują z całkiem innej perspektywy spojrzeć na otaczający nas świat. Czasem po takich zabiegach dostajemy przypływu energii i problemy, które wcześniej były nieosiągalne znikają bezpowrotnie. Warto co jakiś czas znaleźć te kilka chwil dla siebie, przecież mąż może w tym czasie zabrać dzieci do kina, czy na pizzę. Każdy będzie zadowolony, no może poza partnerem, jednak czasem jest to potrzebne, by w domu panująca atmosfera uległa polepszeniu. Niekiedy niechciany stres potrafi wywołać więcej szkody niż pożytku, jak wiele osób, które twierdzi, że bywa on bardzo mobilizujący. Mobilizujący na pewno na krótką metę.