by

Każdej kobiecie zależy na posiadaniu długich i lśniących włosów. Nie bez znaczenia jest dla nas również to, aby włosy były gęste. Posiadaczki włosów przetłuszczających się mogą mieć jednak problem z uzyskaniem pożądanej objętości. Ze względu na nadmiar sebum, kobiety z tłustymi włosami mogą również narzekać na wypadanie włosów. Na szczęście, o włosy ze skłonnością do przetłuszczania można odpowiednio dbać.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

Posiadaczki włosów przetłuszczających się powinny bez wątpienia postawić na dobrej jakości szampon. Powinien on posiadać właściwości silnie oczyszczające. Dobrze byłoby, gdyby w szamponie znalazła się na przykład naturalna glinka o właściwościach oczyszczających. Szampon powinien być również wzbogacony o ekstrakty ziołowe. Szczególną uwagę warto zwrócić na szampony, które zawierają ekstrakt z szyszek chmielu oraz z pokrzywy. Warto przyjrzeć się również dobroczynnym właściwościom łopianu. Zarówno pokrzywa, łopian jak i chmiel wykazują silne działanie wzmacniające. Kosmetyki te dbają również o to, aby skóra głowy nie produkowała sebum w nadmiarze. Rośliną, którą warto docenić jest również łopian. Łopianowy szampon może pomóc walczyć ze stanami zapalnymi. Ponadto, kosmetyki ziołowe pomogą unieść włosy u nasady. Przedstawicielki płci pięknej, które posiadają przetłuszczające włosy narzekają bowiem często na brak objętości. Szampony do pielęgnacji włosów przetłuszczających się znajdziemy bez większych trudności w każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej jak i internetowej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wiele specjalistycznych szamponów dostępnych jest w aptekach. Jeśli więc nasz problem jest dość poważny, sięgnijmy po szampony z grupy dermokosmetyków. Oprócz wyboru odpowiedniego szamponu niezmiernie ważne jest odpowiednie używanie go. Nie stosujmy zbyt dużej ilości kosmetyku. Nakładajmy na skórę głowy jego odpowiednią ilość. Wykonajmy również dokładny i staranny masaż. Dzięki temu pobudzimy mikrokrążenie skóry, która wchłonie więcej składników aktywnych zawartych w szamponie. Czasami producenci niektórych szamponów zalecają, by szampon potrzymać na skórze głowy przez kilka minut. To działanie również ma na celu doprowadzenie do tego, aby substancje aktywne zawarte w szamponie miały szansę zadziałać. Posiadaczki włosów przetłuszczających się powinny również pamiętać o tym, aby myć włosy codziennie.

Jaka odżywka dla pań z przetłuszczającymi się włosami

Nie wszystkie kobiety mają świadomość tego, że w przypadku włosów przetłuszczających się, konieczne jest stosowanie odżywki. Mimo, że włosy u nasady bardzo często są przyklapnięte, końcówki włosów często ulegają przesuszeniu. Posiadaczki włosów przetłuszczających się, powinny mieć jednak na uwadze, aby nie stosować odżywek intensywnie nawilżających i regenerujących. Kosmetyk powinien mieć konsystencję raczej lekką. Ciężkie maski i odżywki nawilżające znacznie lepiej pozostawić dla posiadaczek włosów suchych i kręconych. Na pewno należałoby również postarać się o to, aby odżywki do włosów przetłuszczających się nie zawierały zbyt dużej ilości emolientów oraz olejów roślinnych. Znacznie lepiej postawić na odżywki z dodatkiem łagodnych środków nawilżających. Warto sięgać po odżywki, które unoszą włosy u nasady. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy całe mnóstwo odżywek przeznaczonych do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Niezmiernie istotna jest również właściwa aplikacja odżywki. Odżywka do włosów nie powinna być nakładana na włosy u nasady. Aplikujmy ją na włosy od połowy ich długości. Ważne jest także to, aby odżywkę trzymać na włosach przez czas, który wyznaczył na opakowaniu kosmetyku producent. Tylko wówczas odżywka będzie miała szansę skutecznie odżywić i nawilżyć nasze włosy, nie obciążając ich przy tym.

Czy warto stosować peelingi, płukanki i wcierki?

W pielęgnacji włosów przetłuszczających się warto pamiętać o stosowaniu płukanek oraz peelingów. Peeling skóry głowy dobrze by było wykonać minimum jeden raz w miesiącu. Najczęściej dostępne są peelingi z pestek owoców. W drogerii internetowej czy stacjonarnej znajdziemy na pewno peeling z pestek brzoskwini czy moreli. Można również zakupić peeling cukrowy. Peeling cukrowy możemy bez trudu przygotować samodzielnie w domu. Godne polecenia są również płukanki. Do ich przygotowania zawsze używajmy wysokiej jakości ziół. Najlepsze będą płukanki z pokrzyw oraz skrzypu polnego. Zioła te możemy zebrać i ususzyć samodzielnie lub postarać się zakupić gotowy surowiec zielarski w sklepie. Płukanka powinna być przygotowana na bazie dobrej jakości wody. Należy pamiętać o tym, aby płukać włosy po umyciu ich. Płukanka powinna być chłodna. Nie wolno również płukać włosów wodą, jeżeli zastosowaliśmy już płukankę. Należy jednak pamiętać o tym, że stosowanie płukanek ma sens tylko wtedy, gdy będziemy regularne i systematyczne. Jednorazowe użycie płukanki raczej nie przyniesie oczekiwanej poprawy. Płukanki należy stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Istnieją również pewne wcierki ziołowe, kóre mogą okazać się pomocne w walce z przetłuszczającą się skórą głowy. Wiele z nich zawiera również składniki, które delikatnie uniosą włosy u nasady. Należy jednak unikać zbyt treściwych formuł, które mogłyby negatywnie wpłynąć na kondycję włosów i skóry głowy.
Podsumowując, można stwierdzić, że dbałość o przetłuszczające się włosy przyczynia się do poprawy ich kondycji. Sprawia również, że włosy wyglądają na świeższe i zdrowsze. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o stosowaniu właściwych kosmetyków. Każda kobieta powinna się wyposażyć w dobrze oczyszczający szampon oraz odżywkę, która nie obciąży włosów. Oczywiście warto poszerzyć swoją pielęgnację także o płukanki i peelingi.