by

Cellulit zmora wielu kobiet. Niejedna z nas stosowała już bardzo dużo metod, które miały usunąć problem raz na zawsze. Czy znikał? Oczywiście, że nie, jest taki jak był, no może minimalnie mniej. Jak sobie radzić? Nowoczesny, mało znany pomysł, który potrafi wiele zmienić. Warto zapoznać się z opiniami kobiet, które wykonały już swoje zabiegi, są one zapewne zadowolone z otrzymanych efektów. Przekonaj się sam, czy jest to szansa dla ciebie.

Cellulit – co to jest?

Warto zacząć od początku, poznać przeciwnika, który wcale nie ma zamiaru zostać naszym sprzymierzeńcem. Cały ten Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą, w kilku słowach wyjaśnienia jest to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, woda i produkty, które powstają w wyniku przemiany materii. Na naszym ciele wytwarza się obrzęk, który nie pozwala w prawidłowy sposób funkcjonować sąsiednim tkankom łącznym, To nie jedyny problem, krew i limfa także posiadają zaburzony przepływ. Charakterystyczna skórka, jakby skórka pomarańczy. Co możemy zaobserwować? Nasza skóra traci swoją jędrność, powierzchnia staje się pofałdowana, a także osoby borykające się z tym problemem zauważają różnego typu zgrubienia. Cellulit rozgaszcza się najchętniej na pośladkach, udach, brzuchu, ramionach a także biodrach. Newralgiczne punkty wielu kobiet. Warto także zwrócić uwagę, że cellulit to nie cellulitis, który jest zapaleniem tkanki łącznej. W tym drugim wypadku proces leczenia jest bardzo długotrwały.
Czy każda kobieta się z nim boryka? Odpowiedź jest jednoznaczna, nie. Jedne panie posiadają go więcej, inne mniej, druga kwestia to oczywiście wiek. Niektórzy uważają, że ma on wpływ na powstawanie pomarańczowej skórki. Ci ludzie żyją w ogromnym błędzie, nieważne czy masz naście czy kilkadziesiąt lat.

Cellulit wodny i tłuszczowy to dwa rodzaje, które sprawiają nam bardzo dużo problemów. Cellulit wodny to nic innego jak zastój wody w organizmie. Łatwo go rozpoznać wykonując prosty test, gdy ściśniemy skórę palcami jest ona pofałdowana, opuchnięta, napięta i lśniąca. Nie wymaga specjalnych zabiegów, proste masaże na pewno będą bardzo skuteczne.
Cellulit tłuszczowy to całkiem inny odpowiednik, jest charakterystyczny dla kobiet, u których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, pań z nadwagą oraz osób, które mają problemy z przemianą materii. W prosty sposób możemy rozpoznać ten stan, poprzez ściśnięcie skóry, która ukazuje grudki, a także objawia się bólem. Cellulit tłuszczowy to trudny przeciwnik, w porównaniu z pierwszym. Tutaj trzeba zainwestować sporo czasu, by pozbyć się niechcianej przypadłości. Warto pomyśleć o zdrowej diecie, systematycznej aktywności fizycznej oraz regularnych zabiegach pielęgnacyjnych.

Co wywołuje cellulit?

Przyczyn powstawania pomarańczowej skórki może być bardzo dużo, do najczęstszych oczywiście należą długotrwała praca w jednej pozycji, zbyt mała ilość ruchu, zbyt obcisłe ubrania, palenie papierosów oraz niewłaściwa dieta. Różne etapy kobiecego życia także przysporzyć mogą tego problemu, okres dojrzewania, ciąża czy też menopauza. Wahania hormonalne bywają bardzo zdradliwe. Zanim jednak zdecydujemy się na zmiany, warto przeanalizować swój dotychczasowy tryb życia, który wiele nam powie o nas samych, bez tego etapu nie podejdziemy we właściwy sposób do wali z cellulitem.

Bańka chińska

Świat biegnie do przodu ogromnymi krokami, czasem nawet nie jesteśmy w stanie zauważyć, kiedy przemija kolejna chwila, a w naszym organizmie zachodzi następna zmiana. Te problemy życia codziennego dopadają wielu, a gdy się ockniemy szukamy pomocy. Coraz popularniejsze zabiegi kosmetyczne, które usuwają cellulit za pomocą bańki chińskiej. Masaż daje możliwość w szybkim czasie i w bardzo dogodny sposób pozbyć się lub w znaczny sposób zmniejszyć ilość niechcianego problemu.

Krótki okres czasu daje znaczne efekty, a co ważne jest to nieduży koszt, w przeciwieństwie do wielu innych zabiegów. Jeden z najpopularniejszych zabiegów, który pomoże uporać się z cellulitem zarówno tłuszczowym, jak i wodnym.

Czy wiesz na czym polega masaż bańką chińską? Wykorzystywane jest podciśnienie, zassanie skóry usprawnia mikrokrążenie oraz rozbija tkankę tłuszczową. Jednak to nie jedyne zalety, podczas wykonywania tego zabiegu z naszego organizmu usuwane są toksyny a nasza skóra staje się jędrna i wygładzona.

Zabieg przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności masażysta natłuszcza skórę oliwką, ułatwi to przesuwanie gumowych baniek. Usunięcie z niej powietrza pozwala w łatwy sposób zassać się na naszej skórze, masażysta po wstępnych przygotowaniach wykonuje długie pociągnięte i okrężne ruchy skierowane do węzłów chłonnych, jednak nie dłuższe niż trzy minuty. Proces rozszerzenia naczyń krwionośnych, pomaga pobudzić krążenie krwi i płynów ustrojowych w naszym organizmie. W ten sposób, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wydalane są niezbędne produkty przemiany materii i toksyn.
Zaskakujący efekt otrzymamy po wykonaniu całej serii, jest to od dziesięciu do dwunastu zabiegów, jednak należy zwrócić uwagę, by pojawiały się częściej niż trzy dni. Cały zabieg nie jest długi, trwa około godzinę, w porównaniu z innymi jest to niewielki koszt rzędu 170zł.

Wiele propozycji na rynku, jednak nie każdy ma odwagę by wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Często nasze uprzedzenia nie dają nam możliwości poznania swojego ciała, pozbycia się wielu problemów. Wstyd, niepewność, nieśmiałość to wielki problem, z którym musimy walczyć. Pierwsze kroki można samodzielnie wykonać w domu, następne będą skuteczne, gdy spojrzy na nie specjalista swoim fachowym, dobrze wprawionym okiem. Kilka dłuższych chwil odmieni nasze ciało, nie będziemy się już martwić czy przypadkiem nieestetyczny widok naszych ud czy ramion nie odstrasza od nas ludzi.