by

Coraz popularniejsze oleje. Nie tylko rzepakowy, słonecznikowy czy palmowy. Na popularności zyskuje dużo więcej jak chociażby olej lniany czy też konopny. Skąd ta moda? Oczywiście powód jest jeden, źródło wielu witamin, a co za tym idzie nasze zdrowie. Jedno jedyne, o które musimy dbać inaczej niestety organizm się buntuje, a my stajemy na skraju być albo nie być. Warto zadbać o siebie, swoich bliskich, szczególnie dzieci. One są bezbronne, niestety narażone na wiele chorób, infekcji, bakterii.

Olej konopny

Czy znasz i ty jego doskonałe właściwości? Olej konopny pobudza naszą wyobraźnie, kojarzy nam się bardzo różnie. Jednak rynek wie co dobre, produkt ten staje się hitem na skalę światową. Warto pomyśleć i zastanowić się, zasięgnąć wiedzy, jakie właściwości posiada. W jaki sposób możemy go wykorzystać? Czy będzie korzystnie wpływał na nasze ciało?
Wiele osób zapewne kojarzy termin z konopiami indyjskimi, jednak jest to nic bardziej mylnego. Produkt ten pochodzi z konopi siewnej. Warto wspomnieć, że najwięcej swoich właściwości zatrzymuje podczas tłoczenia oleju na zimno, w temperaturze, która nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Zabarwienie jest bardzo charakterystyczne, żółto-zielone. Jeśli chcemy odczuć jego korzystny wpływ na nasz organizm warto szukać nazwy Cannabis sativa Seed Oil na etykietach. Skład produktu wiele nam powie, zanim jednak dowiemy się co poszczególne składniki oznaczają musimy poszerzyć naszą wiedzę. Doświadczenie przyjdzie z czasem, będziemy wiedzieć co wybrać, by sobie nie szkodzić.
Już dawno używano oleju, pochodzi on z Azji Środkowej, włókna były wykorzystywane do produkcji papieru, żagli, lin a także stosowano w medycynie. Olej konopny łagodził podrażnienia skórne. Warto zwrócić uwagę, że konopie siewne nie posiadają właściwości narkotycznych, jak ich imienniczki konopie indyjskie. Przez wiele lat jednak napiętnowane z powodu niewiedzy, braku odpowiedniej znajomości rośliny, mylnie powiązany z konopiami indyjskimi.

Właściwości

Olej konopny jak wszyscy wiedzą jest olejem roślinnym, plasuje się w ścisłej czołówce pod względem właściwości pielęgnacyjnych. Wiele lat niedoceniany znów wraca do naszych domów. Warto zwrócić uwagę na skład, który jest bardzo bogaty, zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), głównie kwas linolenowy z grupy kwasów omega-6 i kwas linolenowy z grupy omega-3. Warto zwrócić uwagę, że stosunek kwasów jest proporcjonalny, wynosi idealnie 3 do 1, pozwala to w prawidłowy sposób przetwarzać lipidy.
Kwas konopny w swoim bogatym składzie zawiera także kwas palmitynowy, proteiny, karoten, minerały, witaminy, fitosterole oraz fosfolipidy. Samo zdrowie, jednak jak stosować? Gdzie go poszukiwać?
Olej konopny posiada szereg właściwości leczniczych, w tym przeciwzapalnych, regenerujących, odkażających a także, tych, które chronią organizm przed słońce. Te cenne składniki i właściwości sprawiają, że jest to produkt bardzo cenny na rynku.
Czy wiesz na co jeszcze przydatny jest olej konopny? Niegroźna będzie nam atopowa skóra, łuszczyca czy egzema. Stan zapalny zostaje złagodzony już po kilku użyciach. Mniejsze ryzyko podrażnień i przebarwień, ładniejszy kolor skóry, a co ciekawe zapobiega przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek. Wiele zastosowań, przydatne wielu osobom. Skóra tłusta także może skorzystać ze zbawiennych właściwości oleju konopnego. Regulacja sebum wspomaga leczenie zmian trądzikowych.
Wiele cennych właściwości, wciąż odkrywany na nowo. Nie każdy jeszcze wie, czym może zaskoczyć go ten olej rośliny. Nazwa prosta, lecz bogactwo ogromne.

Zastosowanie

Co warto sobie uświadomić podczas użycia oleju konopnego? w pierwszej kolejności to konsystencja, która wchłania się bardzo szybko, a także nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Warto zwrócić uwagę, że produkt ten można bezpośrednio stosować na skórę, jednak wykorzystywany jest najczęściej jako składnik wielu cennych kosmetyków. Co ciekawe, szczególnie swoje zastosowanie odnajduje w preparatach do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Słynne emolienty. Już niewielka dawka nawilża skórę malucha w odpowiedni sposób, niepotrzebne są żadne dodatkowe kremy. Czytając etykiety na produktach odnajdziemy zapewne wiele etykiet, gdzie znajdzie się olej konopny. Jeśli jednak nadal nie wiesz gdzie jest wykorzystywany rozejrzyj się za balsamami do ciała, mydłami, żelami pod prysznic, kremami do twarzy. Przeciwsłoneczne działanie w kosmetykach a także szamponach do włosów.
Wiele preparatów na rynku, jednak wciąż niewiele zawiera tak cenne składniki. Czy potrafimy odróżnić korzystny krem dla naszego organizmu od preparatu, który nic nie wnosi? Rynek zalewany przez produkty często nieznanego pochodzenia, preparaty, które pojawiają się w zaniżonej cenie na naszym rynku. Korzystna kwota bardzo kusi, jednak czy warto inwestować swoje pieniądze, w coś co nie przyniesie nam pożądanego efektu?

Olej konopny to złoty środek, ceny z dnia na dzień wzrastają, producenci doceniają swoje produkty i zawyżają ceny, wiedząc, że osoby, którym zależy na zdrowiu i tak zainwestują w preparat. Czysty zysk, może nie do końca tak być powinno, jednak jest to wolny rynek, który pozwala we własny sposób regulować ceny. Nie trzeba długo przekonywać do kosmetyków, które w swoim składzie zawierają wyciągi z konopi siewnej. Już od najmłodszych lat, wraz z wiekiem dziecka olej konopny może nam towarzyszyć każdego dnia. Bez problemów skórnych, bez infekcji i bakterii. Czy już kupiłeś produkt, który w swojej etykiecie mówi o oleju konopnym? Czy wiesz czego poszukujesz? Czy przypadkiem nie próbujesz siebie samego oszukiwać? Oszczędności na swoim organizmie to najgorsze co może Ci się przytrafić. Nie zwlekaj, drogeria czeka na Ciebie, zaoferuje zapewne preparaty z najwyższej półki.