by

Kilka kropel, które może zmienić Twoje otoczenie. Nie musisz się już obawiać, że będzie coś niezdrowego, niebezpiecznego dla nas czy naszych dzieci. A dodatkowo pełna ochrona pozwala poczuć się bezpiecznie. Kto jest Twoim sprzymierzeńcem? Oczywiście numerem jeden powinien być olejek z drzewa herbacianego. Niezawodna broń wielu kobiet.

Co to jest olejek z drzewa herbacianego

Olejek eteryczny to oczywiście naturalny środek antybakteryjny, przeciwzapalny a także posiada działanie dezynfekujące. Na co może się nam przydać? Niewiele osób sobie zdaje sprawę, że zaledwie kilka kropel może odmienić nasze życie. Z czym sobie poradzi nasz sprzymierzeniec? Niegroźny mu trądzik, łupież, a nawet przetłuszczone włosy. Olejek z drzewa herbacianego dobrze sprawdzi się także w naszej łazience, gdzie pojawia się bardzo dużo grzybów. Wilgoć to doskonałe siedlisko wielu bakterii.
Olejek herbaciany to nic innego jak najczystsza postać ekstraktu z liści drzewa herbacianego, roślina ta występuje w Australii. Mieszkańcy tego przepięknego kontynentu od lat korzystali z dobrodziejstw tego drzewa. Leczenie ran, opatrunki i inne metody pozwalały przetrwać wiele chorób. Osoby, które używają go na co dzień w swoim domu doskonale wiedzą, że olejek z drzewa herbacianego ma postać bardzo rzadkiego oleju o zabarwieniu jasnożółtym a także, co bardzo charakterystyczne, intensywny, kamforowy zapach.
Czy olejek herbaciany można zaliczyć do grupy kosmetyków. Jak najbardziej, naturalny kosmetyk, który ma wszechstronne zastosowanie. Pielęgnuje, leczy czy coś jeszcze? Właściwości antyseptyczne, dezynfekujące i przeciwzapalne będą idealne do pielęgnacji naszej skóry, szczególnie trądzikowej oraz skóry tłustej. Niewiele osób wie, że olejek z drzewa herbacianego stosowany jest do walki z infekcjami grzybiczymi, a także wspomaga trudno gojące się rany oraz miejsca swędzące po ukąszeniu owadów

Zastosowanie

Wciąż mało znany, jednak coraz bardziej zyskujący na popularności. Niewiele osób próbuje poznać coś nowego, co przyniesie wiele zadowalających efektów, korzyści. W jaki sposób można wykorzystać olejek? Po pierwsze warto wzmocnić kosmetyki, kilka kropel wystarczy, by wzmocnić ich działanie. Warto zastosować herbaciany ekstrakt zamiast krem. Wykorzystując lubiany olej z dodatkiem kilku kropel otrzymamy naturalny kosmetyk do twarzy, ciała. Wypryski, maseczki, parówka na twarz oraz wiele innych. Zaledwie niewielka ilość pozwala zmienić w kilka chwil działanie naszego produktu. Nieważne czy jest on z najwyższej półki czy jeden z tańszych i tak będzie perfekcyjny.

Zastosowanie

Skóra głowy, twarzy czy też inne miejsca. To wszystko gdzie pojawia się? Zastosowań jest wiele, jednym z najpopularniejszych jest oczywiście pielęgnacja głowy. Łupież czy też inne dolegliwości z łojotokowym zapaleniem skóry pozwala rozprawić się raz na zawsze. Wiele technik, zaleceń, jedna z nich twierdzi, by podczas mycia głowy do szamponu należy dodać kilka kropelek olejku z drzewa herbacianego, pozostawić na kilka chwil oraz dokładnie spłukać.

Na co będzie przydatny jeszcze wyciąg z drzewa herbacianego? Oczywiście pomocny bywa przy pracy ze stopami. Pielęgnacja, nadmierne pocenie oraz pękające pięty, to nie jedyne schorzenia, z którymi rozprawi się w kilka chwil. Bez wizyty u kosmetyczki w domowym zaciszu. Domowe spa, a może domowy gabinet zabiegowy, to specjalistyczna praktyka w walce z grzybicą stóp i grzybicą paznokci. Czy wiesz jak zastosować olejek? Do kremu dla stóp należy dodać kilka kropel, a następnie stosować codziennie. Pomocna będzie także kąpiel stóp, specjaliści zalecają 30 kropelek do ciepłej wody.
To jedne z niewielu zastosowań, medycyna naturalna w obecnych czasach jest bardzo korzystna. Chemia często niejednego użytkownika odstrasza, a my pozostajemy wierni naturze. Czy i Ty jesteś przekonany, by wypróbować olejek herbaciany. Kosmetyki naturalne to nie wszystko, doskonałym pomocnikiem krople przydadzą się w łazience, podczas walki z niedoskonałościami skóry możemy rozprawić się także z innymi bakteriami.
Czy kosmetyki naturalne są dobre dla każdego?
Wiele osób powolnym krokiem powraca do korzeni, jedni wcześniej, inni później próbują różnych metod. Efekt jest jeden, wszyscy zostają przy kuracjach naturalnych, które mają korzystny wpływ na nasz organizm, a chemia, która nas ciągle otacza znika raz na zawsze. Dieta, preparaty to wszystko opiera się na składnikach z naszego ogródka. W domu, gdy mamy możliwość warto wysiać nasiona różnych roślin, które będą bardzo pomocne.
Domowa apteczka, olejki eteryczne, na pewno powinniśmy zainwestować w lawendowy czy cytrynowy. Okres letni to czas komarów, gdy odpowiednio zadziałamy nie zostaniemy pogryzieni, nie będziemy się obawiać wspólnego wieczoru ze znajomymi na łonie natury, przy ognisku czy też grillu. Kilka kropel wystarczy by odpowiednio zabezpieczyć siebie i dzieci przed wieloma problemami. Czy zaopatrzyłeś już swoją apteczkę?
Koszt olejków nie jest mały, waha się w granicach kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych za bardzo mała buteleczkę. Tańsze odpowiedniki rozchodzą się jak świeże bułeczki i wiele osób poluje na bardzo ostatnio popularne promocje. Nikt się nie dziwi, nie każdy jest w stanie wydać worek pieniędzy, trzeba jeszcze żyć, a także opłacić rachunki. A ceny rosną w górę. Inwestycja się opłaca, zostaniemy odpowiednio wynagrodzeni brakiem schorzeń, pozbyciem się uciążliwych dolegliwości, a także co bardzo ważne dezynfekcją własnej łazienki a nawet domu.

Olejek z drzewa herbacianego musisz go mieć, by czuć się bezpiecznie, by pozbyć się choroby stóp, które na lato muszą wyglądać zdrowo i pięknie, by nie odstraszyć otaczających ludzi, by nie świecić zaniedbanymi piętami i paznokciami. Czas na radykalne zmiany i walkę o własne dobro.