by

Piękne kobiece stopy, to wizytówka niejednej pani. Wiele osób próbuje walczyć ze swoimi niedoskonałościami, lecz często tuż po pierwszej walce przegrywa. Jak sobie radzić z problemami stóp, by wyglądały one pięknie jak u nastolatki? Stopy przez wiele lat zaniedbywane potrafią dokuczyć w odpowiedni sposób, z wiekiem możemy nabawić się wielu bardzo poważnych dolegliwości. Co nas może spotkać? Nadmiernie rogowaciejący naskórek, infekcje grzybicze i bakteryjne, deformacje, ból i problemy z chodzeniem.
Stopy po pięćdziesiątce, jeśli wcześniej je zaniedbywaliśmy, mogą w końcu dać o tym znać w postaci poważnych dolegliwości. Nadmiernie rogowaciejący naskórek, infekcje bakteryjne i grzybicze, deformacje – to tylko czubek góry lodowej mogący powodować dyskomfort, ból, a nawet problemy z chodzeniem. Sprawdź, co może czekać stopy po pięćdziesiątce!

Domowa kuracja i podolog

Zastanawiasz się zapewne, gdzie popełniasz wieczny błąd. Nasze stopy to wciąż uciążliwy problem, a wszyscy przestrzegają, że kolejne obrzęki mogą doprowadzić do deformacji stopy. Codzienna pielęgnacja oraz regularne wizyty u podologa to element niezastąpiony. Każdy zapewne powie, że specjalista jest niepotrzebny, jednak wręcz przeciwnie. Fachowiec odpowiednio zadba o nasze stopy nie będziemy się obawiać rogowacenia.
Po pięćdziesiątce naszym stopom zaczyna doskwierać wiele dolegliwości, przesuszone stopy, pęknięcia, otarcia, deformacje.

Zaburzenia rogowacenia

Czym właściwie jest zaburzenie rogowacenia? To nic innego jak hiperkeratozy, jak modzele, odciski, rozpadliny. Często zaburzenia powiązane są z chorobami układu krążenia lub całkiem innym problemem, zanikającą tkanką tłuszczową. Wbrew pozorom tłuszcz w naszym organizmie jest bardzo potrzebny, w przypadku stóo amortyzował on stopę. Cukrzyca, reumatyzm, wady postawy a także nadwaga niekorzystnie wpływają na nasze stopy. Specjaliści wciąż biją na alarm, by podejmować jakiekolwiek działania. W przypadku zaniedbanych stóp nic innego nam nie pozostanie jak wizyta w gabinecie kosmetycznym, podologa, który oceni stan i zleci odpowiednie zabiegi i kuracje.
Co nas może spotkać?
Odciski, niewielkie, charakteryzują się wyraźnym odgraniczeniem od zdrowej skóry zrogowaciałe zmiany, obecny czop rogowy lub rdzeń wnikający w głąb naskórka. Często bardzo uciążliwy ból, który odejdzie samoczynnie. Innym bardzo drażliwym problemem są modzele. To nic innego jak niewielkie zgrubienia naskórka, występują w formie kulistej o żółtym lub żółtobrunatnym zabarwieniu. Obja bardzo charakterystyczny to piekący ból. Ostatnim najczęściej spotykanym problemem są oczywiście pękające pięty. Diagnozy w tym przypadku mogą być dwie, niedobór witaminy A lub deformacja kości.
Specjalista zadba o nasze stopy w każdym szczególe.

Pedicure podologiczny

Nic nie będzie nam przeszkadzać. Modzele, odciski zostaną bezpowrotnie usunięte. Specjalista wykorzystuje odpowiednie narzędzia jak skalpel czy dłuto. Podolog nie tylko zajmuje się usuwaniem wszystkich niedoskonałości, ale także pomaga odżyć stopom poprzez maseczki czy też inne zabiegi pielęgnacyjne. Wizyta może trwać nawet 1, 5 godziny.

Wrastające paznokcie

Osoby w dojrzałym wieku mają wiele problemów z płytką paznokcia. Utrudnienia związane z wiekiem nie zawsze pozwalają na przeprowadzenie odpowiednich zabiegów. Nieprawidłowe skracanie czy za ciasne buty sprawiają, że nasz paznokieć po prostu zaczyna wrastać. Czy wiesz jak zapobiegać i jak sobie radzić z wrośniętym paznokciem? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na prawidłowe skracanie paznokcia, a następnie przeprowadzić inne zabiegi jak chociażby pedicure podologiczny. Jeśli w miarę wcześnie wykryjemy problem z pomocą może przyjść specjalista podolog, który przeprowadzi zabieg tamponowania.
Haluks, paluch koślawy to trzeci najczęściej spotykany problem. Przypadłości tej sprzyjają wady stóp, koślawość stawu skokowo-piętowego i inne. Paluch początkowo delikatnie doskwiera, jednak z czasem ból narasta. Cz wiesz jakie metody warto wypróbować? Badanie stóp pozwoli określić wszystkie niedoskonałości. Kinesiotaping to nowoczesna metoda, która poprzez prawidłowe oklejenie taśmami palucha pozwala go utrzymać w odpowiedniej pozycji.

Osoby w średnim wieku borykają się z wieloma innymi problemami, jednak nie wszystkie pojawiają się w jednym momencie. Jedne wcześniej, inne później. Niestety często nie mamy wpływu na pojawiające się niedoskonałości, jednak nie należy się poddawać i wpadać w panikę. Doskonałym przykładem może być ostroga piętowa, nazwa groźnie brzmiąca, niesamowity ból, jednak przy dłuższym poznaniu przeciwnika wiemy co zrobić, jak się zastosować by chociaż trochę złagodzić powstały ból.

Młodzi ludzie nawet nie pomyślą o przyszłości, narażają własne stopy na wiele szkodliwych praktyk. Często niewłaściwe buty, czy też inne elementy deformują nasze stopy, nie zawracamy na to uwagi, jednak problem z wiekiem zaczyna się nasilać. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie nasze stopy odmówią posłuszeństwa, a my będziemy się zastanawiać i denerwować się, w którym momencie popełniony został błąd. Trudno uporać się z narastającymi problemami, warto za młodu pomyśleć o swoich nogach. Każdy chciałby przecież dożyć emerytury i zacząć żyć swoim trybem, zwiedzać świat na własnych nogach. Czas kiedy wszystko schodzi na dalszy plan, a my możemy bez zobowiązań wyruszyć przed siebie.
Stopy to nasza wizytówka, szczególnie dostrzegana przez innych w okresie letnim, gdy nogi otaczane są przez promienie słońca, a my nie zakładamy już grubych skarpet i ciężkich butów, które ukryją wiele mankamentów. Warto pomyśleć o tym wcześniej, by póxniej sie nie wstydzić swojego ciała, niestety w kilka chwil nic na siłę nie da się zrobić. Dbajmy o nogi, które długo mają nam służyć.