by

Nowości rynkowe to z jednej strony ogromne dobrodziejstwo z drugiej zaś wielki problem. NIeraz zapewne zastanawiamy się do czego służy to urządzenie, jak wykorzystać telefon podczas obsługi domu, albo po prostu jak myć zęby, by były idealne. Dopasowanie odpowiedniej szczotki sprawia, że nasze szkliwo pozostaje na długo bez zarazków i bakterii.

Szczoteczka doniczka to nowość rynkowa, specjaliści uważają, że jest ona najbardziej nowoczesna i skuteczna.

szczoteczka soniczna

Czy zastanawiałeś się w jaki sposób pracuje szczoteczka soniczna? Jeśli nie, warto się tym modelem zainteresować. Czy jest ona faktycznie lepsza niż elektryczna?

Wbrew wielu opinii jest to produkt dość stary jak na nowoczesne technologie, wynalazł ją w 1987 roku amerykański naukowiec Robert Bock. Z czasem zyskała na popularności.

Historia powstania jest bardzo prosta. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to doskonała forma usunięcia płytki nazębnej, resztek jedzenia oraz wszelkich bakterii.
Masowa sprzedaż nastąpiła w latach 90. XX wieku. Zdobyły one w bardzo krótkim czasie certyfikat GAF jest to Amerykańska Agencja Żywności i Leków. Początkowo możliwość zakupu pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, następnie bardzo duża popularność rozprzestrzenia się na inne państwa. Użytkownicy je uwielbiają, dobra jakość a także wygoda. Współczesne modele są podobne do tych sprzed lat, jednak postęp technologiczny i znajomość tematu sprawiły, że są one dużo skuteczniejsze.

Działanie szczoteczki sonicznej

Czy przypominają one budowę elektrycznej, patrząc ogólnie różni je tylko kształt główek. Przyglądając się bliżej można dostrzec inne różnice. Szczoteczka soniczna pracuje w dwóch kierunkach wymiatająco-pulsacyjnym. Czy jest ona bezpieczna? To byśmy się czuli komfortowo sprawia ruch wymagający, który chroni nasze dziąsła przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.
Co nas powinno jeszcze zainteresować? Oczywiście ilość obrotów, szczoteczka soniczna wykonuje ich od 31 000 do 62 000 na minutę. Jest to bardzo dużo, w porównaniu z ilością jaką wykonuje się podczas szczotkowania manualnego.
Firmy obecnie na rynku prześcigają się z jakością, wytrzymałością oraz siłą mycia. Doskonały sprzęt, który usuwa niewyobrażalnie dużo zanieczyszczeń z naszej jamy ustnej. Dziąsła i zęby pozostają czyste i lśniące.
Szczoteczki soniczne wykorzystują zasilanie akumulatorowe, bateria wytrzymuje kilka tygodni. Sprzęt posiada wiele udogodnień, jak chociażby czas czyszczenia, gdzie automatycznie zatrzymywana jest co 30 sekund na niewielką przerwę, a także odmierzany jest czas dwóch minut, gdzie zapewnia nas to o właściwej ochronie. Postęp technologiczny pozwala na wykorzystanie Bluetooth, dzięki niemu szczoteczka może zostać zsynchronizowana ze smartfonem lub tabletem.

Te udogodnienia to nie wszystko, użytkownicy sami mogą wybrać, w jaki sposób pracuje urządzenie, maksymalny nacisk w ciągu dwóch minut, a może coś lżejszego, delikatniejszego? Wybór pozostaje po naszej stronie, sami mamy możliwość zdecydować co dla nas będzie najkorzystniejsze.
Czy szczoteczki te są tylko dla dorosłych? Odpowiedź jest jednoznaczna, oczywiście, że nie. Z tych urządzeń mogą korzystać dorośli, a także dzieci. Podczas wybierania odpowiedniego modelu możemy dobrać naszemu szkrabowi z dodatkowymi funkcjami, które zachęcą do wspólnej współpracy. Warunek jest jeden, dziecko musi mieć ukończone sześć lat. A co w przypadku, gdy posiadamy zbyt wrażliwe zęby i uszkodzone dziąsła? Nie musimy się obawiać, szczoteczki soniczne pracują w taki sposób, że osoby borykające się z tymi problemami zapomną o uciążliwości, jaką jest szczotkowanie zębów.

Soniczna, a może elektryczna?

W momencie zakupu stajemy przed ogromnym wyborem, nigdy nie wiemy na co się zdecydować. Jednak na to pytanie niestety użytkownicy muszą sobie sami odpowiedzieć. Jedną bardzo dużą zaletą szczoteczek elektrycznych jest użycie technologii 3D. Jest to jedyna przewaga nad szczoteczkami sonicznymi. Całą reszta bywa podobna, niestety samemu trzeba określić co będzie dla nas dobre. Wiele zalet zarówno jedne jak i drugie posiadają.

Codzienna konserwacja

Nic prostszego nie pozostaje, jak po zakończonej pracy wyczyścić sprzęt. Ważne, by zachować czystość, po każdym umyciu oczyścić z resztek i pasty główkę. Raz na tydzień warto zdjąć główkę z trzonka i wyczyścić dolną część z pasty, a całość przetrzeć szmatką. Producenci zalecają wymianę końcówki co około trzy miesiące, ewentualnie gdy włosie ulegnie deformacji, w tym momencie musimy pozbyć się starej, która może uszkodzić nasze dziąsła.
Na koniec warto zastanowić się nad ceną. Czy faktycznie na takie dobrodziejstwo może pozwolić sobie każdy? Za najtańszy sprzęt zapłacimy około 100zł, jednak jest to wersja najprostsza, z dodatkowymi udogodnieniami cena automatycznie wzrasta. Jednak to nie koniec, osoby, które lubią i mogą zainwestować w droższy sprzęt powinny pomyśleć o czymś za 1000zł.
Nic innego nam nie pozostaje, każdy powinien przekonać się do dobrodziejstwa jakim są szczoteczki soniczne, jednak jeśli mamy możliwość warto także wypróbować modele elektryczne i na spokojnie zdecydować co będzie przynosiło nam więcej pozytywnych wrażeń. Warto pamiętać higiena jamy ustnej powinna znaleźć się na pierwszy miejscu, niewłaściwe użycie pasty i szczotki może nam przysporzyć wielu problemów, nie tylko zdrowotnych, ale także towarzyskich. Nieświeży oddech potrafi odstraszyć naszych rozmówców. Czy jesteś gotowy na zmiany? Zakup nowej szczoteczki, a tej manualnej pozwolić odejść na emeryturę? Nie obawiaj się, każdy kiedyś dojdzie do wprawy, podrażnienia są rzadkie, a krzywy raczej sobie nie zrobimy. Ceny także są różne, tym sposobem każdy odnajdzie coś korzystnego dla siebie. Budżet nie będzie zagrożony, będziemy mogli spać spokojnie.