by

Czy słyszałeś kiedykolwiek o lwiej zmarszczce? Wielkie zmiany na naszej twarzy. Czy ta pionowa bruzda, na naszej nieskazitelnej twarzy to coś groźnego? Czy mamy czego się obawiać?
Pierwsze zmiany na twarzy pojawiają się po trzydziestym roku życia. Problem szczególnie dotyczy osób o ekspresyjnym wyrazie twarzy a także u osób, tych, którzy szybko się denerwują. Jak sądzisz, czy ta dolegliwość może także Ciebie dotyczyć? Warto pomyśleć nad kilkoma zabiegami medycyny estetycznej.

Co to jest?

Nieważne czy jesteś mężczyzną czy też kobietą. Ile może takich okazów pojawić się na naszej twarzy? Jedna, dwie a może nawet kilka, nieważne czy masz dwadzieścia czy czterdzieści lat. Każdy z nas może się borykać z pierwszymi zmarszczkami, albo po prostu oznakami zmarszczek. Problem powszechny, jednak wciąż mało się mówi. Wpływ na powstanie tych szczególnych bruzd ma nie tylko wiek, ale także wiele innych czynników. Jednym z nich na pewno są uwarunkowania genetyczne, sposób w jaki dbamy o naszą cerę lub tryb życia, w jaki prowadzimy. Stres i długotrwałe napięcie to niezbyt przyjazny sprzymierzeniec. Osoby, które cały czas żyją w bardzo skomplikowanym otoczeniu mogą nabawić się szybciej lwiej zmarszczki, napinają one mięsień, który odpowiedzialny jest za marszczenie brwi.
Czy wiedziałeś, że sposób spania także może mieć wpływ na powstawanie bruzdy? Spanie na boku sprawia, że nieświadomie sami tworzymy sobie zmarszczkę. Z wiekiem problem zostaje pogłębiony, winę za to ponoszą oczywiście włókna kolagenowe, które są coraz słabsze.

Zapobieganie

Czy istnieje możliwość, by zapobiec powstaniu nieestetycznej bruzdy? Częste marszczenie czoła to jeden z wielu powodów, jednak jak sobie z nim poradzić? Skutecznego sposobu jeszcze nie wymyślono. Czoło w ten sposób zachowałoby na pewno większą gładkość, jedyny problem rozwiązuje wczesne przywiązanie do problemu. Nastolatki, czy też dzieci nie są w stanie panować nad tym problemem, w ten sposób nie możemy uniknąć marszczenia czoła. W wieku nastu lat nikt nie zastanawia się nad zmarszczkami.
Co jeszcze może wpływać na wygląd naszej twarzy? Zdenerwowanie, zmartwienia, skupienie oraz intensywne myślenie, każdy z tych stanów przysporzyć może nam kolejnych kilku zagłębień. Podczas powyższych stanów, które często dopadają nas niespodziewanie niestety nie jesteśmy w stanie zapanować nad mimiką twarzy. Nie dodawajmy sobie kolejnych zmartwień, obecnie na rynku istnieje kilka sposobów, które próbują walczyć z lwią zmarszczką.

Skuteczne metody

Coraz powszechniej rozwijający się rynek pozwala samemu przeprowadzić szereg zabiegów w domu, lub w profesjonalny sposób skorzystać z pomocy kosmetyczki.
Domowe sposoby
Dom to nasza oaza spokoju i wyciszenia, w przystępny sposób możemy popracować nad lwią zmarszczką. Domowe sposoby to dla wielu osób ogromne wybawienie. Na co zwrócić uwagę? Oczywiście na jogę i facefitness. Trudne? Nazwy może nie zachęcają na pierwszy rzut oka, jednak są one bardzo proste.
Jak wykonać ćwiczenia? Na zewnętrznych krańcach brwi należy ułożyć swoje palce wskazujący i środkowy. Rozciągnąć delikatnym ruchem skórę na boki, do momentu aż poczujemy napięcie między brwiami. Doliczyć do dziesięciu i puścić. Drugim bardzo skutecznym ćwiczeniem jest oczywiście zataczanie kółeczek pomiędzy brwiami. Gimnastyka naszej twarzy jest tak samo ważna, jak codzienne mycie się czy jedzenie. Każdego dnia warto poświęcić kilka minut, by za jakiś czas odczuć odpowiednie efekty. Wizualnie zobaczymy ogromną poprawę.
Co jeszcze pomoże? Spanie na plecach, skóra nie spływa na bok, lecz równomiernie skóra będzie rozłożona, a twarz swoim wyglądem będzie sprawiać wrażenie wypoczętej, zrelaksowanej. Czy mrużenie oczu też jest powodem do obaw? Jeśli nadal chcesz polemizować sprawdź sama. Wychodząc na ostre słońce zaczynamy mrużyć nasze oczy, to kolejny powód kiedy powstaje niekontrolowana lwia zmarszczka. Sposób jest jeden, okulary przeciwsłoneczne. Poza tym ochronią nasze oczy przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym.
Metody, które mogą zmienić wyraz naszej twarzy jest dużo więcej. Wśród z nich odnajdziemy zapewne maseczki, naturalne wykonane samodzielnie, a także kupne. Kolejny krok to właściwa dieta. Od niej wszystko się zaczyna. Prawidłowe odżywianie pozwala zachować naszemu ciału dobrą kondycję, nie brakuje nam witamin, minerałów a także białka.
Domowe sposoby to także regularne stosowanie odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych. Warto wybrać te o silnym działaniu z witaminami, retinolem i magicznym kwasem hialuronowym. Najważniejsza jednak jest systematyczność, bez której nic nie będzie prawidłowo działać.
Medycyna estetyczna
Jeśli jednak nic nam nie pomaga, a my potrzebujemy odpowiedniego efektu czas przychodzi na bardziej radykalne rozwiązaniem, takim właśnie jest medycyna estetyczna. Botoks, kwas hialuronowy to narzędzie, które rozprawią się z lwią zmarszczką. Na długo nasze czoło pozostanie gładkie. Warto pamiętać, że botoks stosowany jest u osób w wieku poniżej 65 lat, na starsze zmarszczki pozostaje kwas hialuronowy.
Medycyna estetyczna posiada wiele więcej narzędzi, które poprawiają wygląd. Czy jednak są one aż tak potrzebne w tym wypadku. Może warto trochę własnego wysiłku włożyć w ładny wygląd. Nikt nie mówił, że wszystko przyjdzie łatwo. Czas na rozprawienie się z naszymi zmarszczkami to okres wytężonej pracy, pracy do końca życia. Nikt nie chce zaprzepaścić przecież swoich otrzymanych pozytywnych rezultatów. Wypróbuj naturalne maseczki, kremy dobrej jakości, produkty dostępne w naszym domu. Wiele składników, nie tylko z lodówki, ale także spiżarki pomaga zredukować niejeden problem natury estetycznej. Mniej chemii więcej zdrowia, skorzystamy na tym podwójnie. Sprawdź i Ty jak sobie poradzisz.